Kultura polityczna w Bartoszycach
Spójrzmy, jak Piotr Petrykowski traktuje tych, którzy krytykują jego sposób sprawowania funkcji.
* - podpisy zawierają linki do artykułów
Od burmistrza i jego przedstawicieli możemy i powinniśmy wymagać więcej, niż od każdego innego obywatela. Szczególnie, jeśli obiecuje rozwój i współpracę dobrego gospodarza.
Poza inicjowaniem i wspieraniem inwestycji możemy i powinniśmy oczekiwać szacunku dla każdego mieszkańca miasta, nawet jeśli jest on przeciwnikiem i krytykuje działania władzy. Powinniśmy oczekiwać, że uniesie się nad osobiste urazy, będzie mówił i pisał prawdę, potrafił przyznać się do błędu i porażki.
Szacunek i polityka: czy muszą się wykluczać?
Musimy zacząć od podstaw. Od takiego małego dekalogu. Punkt pierwszy – szanuj swojego przeciwnika. On też jest człowiekiem takim jak ty, a nie przestępcą, którego wizerunek możesz dowolnie opluć czy powiesić na szubienicy.
Szacunek i polityka: czy muszą się wykluczać? DANUTA HÜBNER
Katalog pożądanych cech obywatela systemu demokratycznego
1) Uspołecznienie, które oznacza nie tylko zainteresowanie zagadnieniami społecznymi oraz posiadanie w tej dziedzinie pewnych kompetencji, ale także przezwyciężanie egocentryzmu, ofiarność i poczuwanie się do służby społecznej oraz umiejętność współdziałania. Do pozostałych elementów charakterystyki dobrego obywatela Ossowska zaliczyła natomiast:
2) aspiracje perfekcjonistyczne, czyli dążenie do doskonalenia siebie i otoczenia społecznego,
3) otwartość umysłu,
4) dyscyplinę wewnętrzną i zdolność do długodystansowego wysiłku,
5) tolerancję, a zatem szacunek wobec cudzych potrzeb i opinii,
6) aktywność rozumianą jako podejmowanie czynności na rzecz ulepszania warunków, w jakich się żyje,
7) odwagę cywilną, przejawiającą się w obronie własnych przekonań nawet w obliczu narażenia swych żywotnych interesów,
8) uczciwość intelektualną,
9) krytycyzm,
10) odpowiedzialność za słowo,
11) rycerskość, czyli stosowanie zasad fair play,
12) wrażliwość estetyczną oraz
12) poczucie humoru.
Ossowska 1992, por. także Magoska 2001; Wyka, Kościański 2004
Piotr Petrykowski o panu Henryku, który często pisał do redakcji w sprawie urzędu
Jeżeli komuś się nie podoba mieszkanie na Placu Dworcowym, może się zawsze wyprowadzić. Jest to nadal miejsce komunalne, a nie własnościowe. Więc to tak specjalnie do pana mieszkańca się zwracam, który bardzo mocno interweniuje i ma chęć wszędzie się bardzo głośno wypowiadać.
Nie chcę grubego słowa użyć, ale sami do końca państwo wiedzą, że jeżeli ktoś za coś nie płaci, powinien być określony jednym wyrazem, którego w tym momencie nie wymienię.
Po sesji rady burmistrz odniósł się do sprawy oświetlenia
— Zawsze, kiedy chodzi obciążenia finansowe, zasady muszą być jasne — mówi Marian Wietrak" (ówczesny prezes SM Budowlani).
— Sąd uznał, że nie można było ryczałtowo obciążać spółdzielni mieszkaniowej, opierają się na danych, których w rzeczywistości nie można było zweryfikować — opowiada Wojciech Sienkiewicz, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani.
Wyrok uprawomocnił się 5 lutego 2023 r.
Piotr Petrykowski o Tomaszu Mirońskim, ówczesnym redaktorze naczelnym "Gońca Bartoszyckiego"
— Jeżeli w sprawach dziennikarskich, to nie wypowiadam się na żaden temat, nie udzielam wywiadu dla gazety, dla "Gońca Bartoszyckiego". Mam spór osobisty z panem redaktorem (Tomaszem Mirońskim, obecnie kandydat na Burmistrza Bartoszyc z listy Bartoszyce 2050 — red.). Można to napisać: mamy spór osobisty — powiedział Piotr Petrykowski.
Urząd Cenzury w Bartoszycach, Goniec Bartoszycki 2018-10-13
Obecnie wyłączona jest możliwość komentowania wszystkich postów na profilu UM.
Piotr Petrykowski o przedsiębiorcy, który tuż przed ciszą wyborczą zszedł z placu budowy (w tym czasie nie zakończyło się postępowanie sądowe):
Do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie: Firma KWIAT Mariusz K. nie daje gwarancji uczciwego i rzetelnego zachowania przy realizacji umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.. Powyższe winno zostać zreifikowane przez Państwa w kontekście podstawie wykluczenia wobec tego wykonawcy.
Burzliwe losy rewitalizacji bartoszyckiej starówki zbliżają się do finału
List do przełożonego:Pan Dariusz Dopierała nie zna podstawowych zasad wynikających z prawa prasowego i dostępu do informacji publicznej. Powołując się na w/w przepisy żąda przekazania dokumentów, które dotyczą innych osób, a których udostępnienie jest sprzeczne z zasadami RODO.Informuję jednocześnie, że wszelkie informacje, komentarze i wyjaśnienia będą do Państwa dyspozycji, jeśli będą z pracownikami urzędu miasta kontaktowali się Redaktorzy Gazety Olsztyńskiej, a nie "Gońca Bartoszyckiego”.
Pismo OA.1431.27.2022 z 28.03.2022
Brygida Adamajtis może Pani przestać kłamać. Bo tylko to już Pani potrafi. Dyrektor PCPR - wstyd.
Co wynika z Pani komentarza, notabene z profilu bez zdjęcia. Zachwycam się od dawna Pani merytorycznymi komentarzami. Gratuluję następnego.
Jedynie na marginesie Organ wspomni, iż współpraca Pana Redaktora Dariusza Dopierały z Organem już na wstępie była zagrożona chęcią „odegrania się”. Być może osobista uraza, z powodu przegrania konkursu na stanowisko rzecznika Urzędu Miasta Bartoszyce?
Bogdan Pisarek, kandydat do Rady Powiatu. Obecnie urzędnik zatrudniony przez Piotra Petrykowskiego. W 2018 roku pełnomocnik Samorządności Plus.
Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach ustaliła, że doszło do zniesławienia, które jest ścigane z oskarżenia prywatnego.
Zaznaczam, że NIE kandydowałem na stanowisko rzecznika prasowego (startowałem w innym konkursie). Nigdy NIE byłem i nie jestem administratorem "grupy referendalnej".
Otwarte pozostaje pytanie: dlaczego sekretarz miasta i urzędnik, kandydaci do Rady Powiatu rozpowszechniają plotki, niesprawdzone informacje? Czy "walka polityczna" uzasadnia wszystko?
Program wyborczy Piotra Petrykowskiego
Proponuję rozwój i współpracę dobrego gospodarza. Wspólnie możemy dużo. Bartoszyce to miasto przyjaznych ludzi. Możemy współpracować, aby zmieniać i wzmacniać nasze miasto.
Brak komentarzy