Powyborcza Apokalipsa
Bartoszyce po Wyborach: Wizja Przyszłości
Wiosna 2024 roku zapisuje się złotymi zgłoskami w historii Bartoszyc. Wybory przyniosły zwycięstwo kandydatom Samorządności Plus, którzy zdobyli piętnaście mandatów. Trzy kolejne przypadły kandydatom z innego Komitetu Wyborczego. Piotr Petrykowski pozostaje burmistrzem.
Władza w Powiecie
W powiecie sytuacja była podobna: większość mandatów zdobyli kandydaci Samorządności Plus, ale brakowało im jednego głosu, by ich kandydat został Starostą. Po negocjacjach z innymi ugrupowaniami, nowy Starosta z Samorządności Plus wprowadził nowy regulamin organizacyjny, co pozwoliło na zmiany kadrowe.
Nowe Perspektywy
Dwa tygodnie po wyborach Piotr Petrykowski dokonał uroczystego przecięcia wstęgi na nieoficjalnym profilu urzędu w portalu społecznościowym. Mieszkańcy mogą już komentować posty.
Burmistrz osobiście przeprosił jednego z mieszkańców, twierdząc, że teraz nie musi opuszczać miasta. Dlaczego? Ponieważ otrzymał mieszkanie bezczynszowe z sauną i basenem. Wybaczył również wszystkim, którzy krytykowali jego działania. Teraz drzwi urzędu są zawsze otwarte, nawet w obecności kamer i mikrofonów.
Inwestycje i Rozwój
Wkrótce ukończono ważne dla miasta inwestycje. W lipcu zorganizowano I Ogólnopolski Festiwal Disco-Polo, który przyćmił swoim zasięgiem Festiwal w Mościbrodach.
Pod koniec 2024 roku w Bartoszycach rozpoczęły się kolejne ważne inwestycje. Powstała fabryka Lokalnych Wyrobów, tworząc pięć tysięcy nowych miejsc pracy. Bezrobocie w mieście przestało istnieć. Mieszkańcy mają darmową komunikację i otrzymują dopłaty do mieszkań. W rzeczywistości powstało tak wiele mieszkań socjalnych, że każdy chętny otrzymał swoje.
Dla Społeczności i Przyrody
W centrum miasta powstało oficjalne schronisko dla zwierząt. Miesiąc po wyborach radni przyjęli uchwałę o obowiązkowych konsultacjach społecznych. Powstały trzy nowe Domy Pomocy Społecznej, a dzięki doskonałej sytuacji finansowej gminy miejskiej, pobyt w nich jest zupełnie bezpłatny.
Wybitni uczniowie otrzymują comiesięczne stypendia w wysokości tysiąca złotych. Żłobki i przedszkola dopłacają do pobytu dzieci. Każda placówka ma swoją stołówkę, w której jadłospis układają rodzice.
Plac Konstytucji 3 Maja doczekał się zmian. Zasadzono kilkanaście drzew, pomiędzy którymi płynie wartki strumień, dzięki czemu miasto stało się zielono-niebieskie. Po przejęciu przez gminę miejską wyremontowano budynki starego szpitala i arsenału, w których powstały regionalne muzea.
Edukacja i Turystyka
Nad Łyną powstało Gminne Centrum Turystyczne, oferujące różnorodne atrakcje dla mieszkańców i turystów. W tym centrum można wynająć kajaki, kłódki, a nawet zamówić lot balonem. Co ciekawe, balon był wypełniany pustymi obietnicami wyborczymi, których wystarczyło na całą kadencję.
Jednak obudziłem się zlany potem… Na szczęście był to tylko sen.
dar
Brak komentarzy